Kaip atlikti plaktuvo indo giluminį valymą

Blendtec puhastus

Šio įrašo pavadinimas gali skambėti kvailai, nes „Blendtec“ indai išsivalo beveik patys. Bet tiems, kurie žino tik senamadiškus plaktuvus, kuriuos išvalyti galima tik atsukus mentę, stengiantis apsaugoti guminę tarpinę ir neįsidurti į plonus ašmenis… papasakosiu, kaip aš valau savo „Blendtec“ plaktuvų indus.

Pirmiausia turiu pasakyti, kad kasdien naudoju kelis plaktuvo indus: „Twister“, „WildSide+“ ir „FourSide“, priklausomai nuo to, ką nusprendžiau gaminti. Šiuos indus naudoju kaip maišymo dubenėlius. Jei noriu užmaišyti duoną, kvietines kruopas trinu į miltus „FourSide“ inde, šlapias sudedamąsias dalis dedu į „WildSide+“, trečdalį miltų perpilu iš „FourSide“ į „WildSide“ ir tadam! Gaunu duonos tešlą vos per kelias minutes.

Kad išvalyčiau indus, įpilu truputį vandens, įlašinu lašą indų ploviklio (vieną lašą), o tada vėl uždedu indą ant plaktuvo su dangčiu. Kelis kartus paspaudžiu „pulso“ mygtuką, išpilu muiliną vandenį, praskalauju indą vandeniu iš čiaupo, apverčiu jį ant rankšluosčio, kad išsivėdintų, ir einu prie kitos užduoties. Lengviau nebūna!

Blenderi puhastamine

Tik vienas lašas ploviklio „Blendtec“ plaktuvo inde. Jei „Twister“ inde gaminau šviežią riešutų sviestą, pripažįstu, kad indą išvalyti užtrunka ilgiau, bet ne žymiai ilgiau. Štai, ko išmokau. „Spectacula“ mentele ištraukiu visą tą gardų šviežią riešutų sviestą. Tada vėl uždedu „Twister“ indą ant plaktuvo su „Twister“ dangčiu ir spaudžiu „pulso“ mygtuką. Tokiu būdu po ašmenimis prilipęs riešutų sviestas bus nutekštas ant indo šonų. Vėl išvalau indą, įpilu kelis šaukštus vandens ir mažytį lašelį indų ploviklio. Pulsas, pulsas, skalavimas, skalavimas. Sukioju indą taip, kad apžiūrėčiau visus kampus – jei jie visi gauna mano pritarimą, tuomet baigta. Jei ne, dedu indą į viršutinę indų plovyklės lentynėlę ir viskas!

Gerai, prasidėjo konservų sezonas ir jau užkonservavau kelis salsos padažo stiklainius. Valyti plaktuvo indą bus ne ką mažiau paprasta. Bet norėdamas įsitikinti, kad inde neliko nė pėdsako aitriųjų paprikų, tiesiog įdedu indą į kriauklę, pripildytą muilo putomis ir trupučiu baliklio. Išskalauju indą, tada jį apverčiu ir palieku išdžiūti. Indo dugne yra mažos skylutės, todėl visas vanduo iš jo išteka. Ačiū, gravitacija! (Ir ačiū, inžinieriai!) Kaip ir minėjau, indai išsivalo beveik patys.

Kaip valyti indą? Štai dar keletas patarimų, kaip prižiūrėti plaktuvų indus. O čia kelios rekomendacijos, kaip pašalinti dėmes nuo indo:

  • 1 citrinos sultys, 2-3 arbatiniai šaukšteliai kepimo sodos ir truputis vandens. Tada įjunkite 10 greitį ir nušveiskite nebraižančia kempine.
  • Tiks ir actas, sumaišytas su kepimo soda (ir trupučiu vandens). Tada įjunkite 10 greitį ir nušveiskite nebraižančia kempine.
  • 1-2 arbatiniai šaukšteliai miltelinio indų ploviklio, ištirpinto 1-2 puodeliuose karšto vandens. Palikite 1 valandą mirkti. Tada nušveiskite nebraižančia kempine.
  • Kad pašalintumėte kvapus, tiesiog sumalkite citriną – bus ne ką mažiau efektyvu nei tą darant su atliekų šalinimu.
  • Į indą įlašinkite šešis lašus baliklio. Palikite juos inde apie 5 minutes, o prieš plakdami gerai išskalaukite.
  • Lemi Shine® yra indų ploviklio priedas. Kartu su indų plovyklei skirtu plovikliu, pagrindinio plovimo ciklo metu „Lemi Shine® Original“ pašalina sunkiai neplaunamas kieto vandens dėmes, kitas dėmes ir plėvelę.
  • Baltymų milteliai – Lemi Shine® taip pat padės išvalyti baltymų miltelius. Užmerkite inde 20 min. kartu su milteliniu indų plovikliu.

 

Rekomenduojami įrašai

Blendtec taimsed piimad

Kaip pasigaminti augalinį pieną

Augalinio pieno gėrimai yra puiki gyvulinės kilmės pieno alternatyva ir nepakeičiamas maistas tiems, kurie dėl įvairių priežasčių negali vartoti įprasto pieno. Pasigaminti augalinio pieno patiems visai nesudėtinga. Iš virtuvės įrangos jums prireiks …

Skaityti toliau